Drodzy Mieszkańcy!

Dobiega końca 2017 rok. W ostatnie grudniowe dni postanowiliśmy podzielić się z Wami naszymi przemyśleniami odnośnie działań w naszej małej ojczyźnie jaką jest Rozniszew.

Większość inicjatyw jakie miały miejsce w naszej miejscowości to zasługa mieszkańców, którzy poświęcili swój czas, sprzęt i pieniądze.

Już na początku stycznia, odbyły się bezpłatne warsztaty ,,ABC PRZEDSIĘBIORCZOŚCI” zorganizowane w PSP w Rozniszewie, gdzie mieszkańcy przez dwa kolejne weekendy mogli zapoznać się z zasadami pisania biznesplanu, pozyskaniem funduszy unijnych, czy też etapami zakładania własnej firmy. 24 stycznia odbyły się uroczystości związane z obchodami 154 rocznicy powstania styczniowego, którego organizatorami byli Grupa Rekonstrukcji Historycznej WARKA, PSP w Rozniszewie oraz Proboszcz parafii Rozniszew. 10 marca odbyło się w PSP w Rozniszewie szkolenie prowadzone przez ARiMR w Kozienicach odnośnie PROW 2014-2020. 23 marca uczestniczyliśmy w wyjeździe na Kabaret SMILE do Kozienic.10 maja mogliśmy oglądać pokaz w wykonaniu Cyrku Wisła na terenie placu OSP w Rozniszewie. W maju rozpoczęły się prace związane z remontem i odnową drugiej figurki w Rozniszewie. Całość prac polegała na usunięciu zarośli i krzaków, zabezpieczeniu podstawy figurki oraz nałożeniu struktury oraz odnowy krzyża. Jak w każdym roku w lipcu odbyła się kolejna edycja spływu Rozniszewskiego, to już III odsłona tego wydarzenia, które na stałe wpisało się w grafik imprez organizowanych w Rozniszewie. 15 sierpnia mieliśmy zaszczyt gościć pielgrzymów z Magnuszewa oraz z Łękawicy, którzy jak co roku pielgrzymują do naszej parafii,aby wspólnie się modlić. 20 sierpnia na terenie placu OSP w Rozniszewie odbyły się gminne dożynki, na które zostało przygotowane stoisko naszej wsi, z domowymi wypiekami i przetworami. 1 listopada to przede wszystkim czas zadumy, ale również czas gdzie na wielu cmentarzach prowadzona jest zbiórka pieniędzy do puszek na rzecz odnowy cmentarzy i  znajdujących się na nim zabytków.Również i u Nas na Cmentarzu Parafialnym w Rozniszewie odbyła się kwesta, dzięki hojności mieszkańców i gości udało się zebrać ponad 9500 zł. Również w listopadzie udało oczyścić się teren wokół cmentarza z zarośli i śmieci. Przez cały rok prowadzone są prace na parkingu obok kościoła, który dzięki temu staje się coraz większy.

Na ten rok były zaplanowane również prace związane z rozbudową Szkoły Podstawowej w Rozniszewie, miała powstać świetlica środowiskowa z dodatkowymi salami. Według zapewnień Wójta Gminy inwestycja miała być ukończona przed obchodami 150 -lecia istnienia PSP w Rozniszewie, jednak polityka radnych oraz włodarzy naszej gminy doprowadziły do przesunięcia tego projektu. Mamy jednak nadzieje że zaplanowana inwestycja, która była ujęta w budżecie gminy dojdzie do skutku. Również na zbliżający się rok 2019 została zaplanowana inwestycja związana z budową chodnika przez wieś Rozniszew (od Sołtysa do Kopca). Ukończenie inwestycji planowane jest na I kwartał 2018 roku. Nasuwa się tylko jedno pytanie, czy wśród wszystkich obietnic i planów któraś dojdzie do skutku?Czy jest to tylko kampania przed zbliżającymi się listopadowymi wyborami? Czas pokaże….

Pamiętajmy, że nic nie dzieje się bez udziału ludzi, wszystkie inicjatywy wymagają zaangażowania i poświęcenia zarówno czasu jak i niekiedy własnych funduszy. Dlatego mamy nadzieje że nadchodzący rok 2018 będzie owocował lepszą współpracą i zaangażowaniem mieszkańców. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

Radny: Arkadiusz Działkowski
Sołtys: Michał Korczak